westpoint
04 دی 1401 - 14:06

اگر جای برخی اعضای کابینه بودم استعفا می‌دادم

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به جای برخی از اعضای کابینه دولت بودم از تریبون مجلس استعفا داده و کنار می‌رفتم.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدکاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه، ۴ دی ماه) در جلسه علنی مجلس، گفت: کشور ما جز نخستین کشورهای ثروتمند دنیا است کما اینکه گاز، نفت، پتروشیمی و منابع قوی انسانی داریم بنابراین چرا ارزش پول ملی ما در جهان باید تحقیر شود مگر تورم جز به معنای کاهش ارزش پول ملی نیست.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه ارزش پول ملی نشان دهنده وضعیت اقتصادی کشور و اعتبار اقتصادی است، تصریح کرد: دشمنان قسم خورده ما با هدف قرار دادن ارزش پول ملی به دنبال کاهش قدرت حضورمان در بازارهای جهانی هستند. ارزش پول ملی به دلیل وضعیت بازار ارز در دو هفته اخیر بیش از ۳۳ درصد کاهش یافته است که این وضعیت در شأن و صلاح مردم ایران نیست آن هم در شرایطی که ارز به میزان کافی داریم.

موسوی یادآور شد: عدم مدیریت‌ها و بعضاً بی‌توجهی‌ها مقدمات بروز این مسائل را ایجاد کرده است و بانک مرکزی باید به عنوان متولی و مسئول مستقیم این بخش پاسخگوی این وضعیت باشد.

وی با اشاره به بی ثباتی قیمت‌ها و گرانی کالاها تحت تأثیر بازار ارز، تاکید کرد: مردم ایران شهید دادند بنابراین مستحق این وضعیت نیستند ضمن اینکه این نظام، نظامی الهی است و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به مجلس، دولت و قوه قضائیه تاکید کردند که باید مشکلات مردم را رفع کنند، آیا برخورد مسئولان باید این باشد؟ اگر جای برخی از اعضای کابینه دولت بودم از تریبون مجلس استعفا داده و کنار می‌رفتم.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات کنونی عدم پایبندی بانک مرکزی به تکالیفش برای تسویه تعهدات ارزی بخش کشاورزی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932627