westpoint
08 اسفند 1401 - 22:10

کمیسیون عمران گزارشی درباره ساخت مسکن تهیه کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از رئیس کمیسیون عمران مجلس درخواست می‌کنم درباره وضعیت مسکن گزارشی را تهیه کنند تا در جلسه نظارتی مجلس قرائت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد سبزی در جلسه علنی نوبت سوم (دوشنبه ۸ اسفند ماه) مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۲، اظهار داشت: مجلس قانون جهش تولید مسکن را به تصویب رساند که در حوزه انتخابیه بنده یعنی ساوه حدود دو سال پیش دولت ساخت حدود دو هزار واحد مسکونی را آغاز کرد.

وی بیان کرد: با وجود این، دولت نه با متقاضیان قرارداد بسته و نه مشخص کرده است که چقدر باید آورده داشته باشند. در آن مقطع معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد آورده مردم باید بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون باشد، اما امروز بدون هیچ قراردادی گفتند متقاضیان باید ۶۰۰ میلیون آورده داشته باشند و ۳۰۰ میلیون وام به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این در حالی است که اغلب این متقاضیان کارگر هستند و همان ۲۰۰ میلیون تومان را هم به سختی تأمین کردند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم از این وضعیت ناراحت هستند. بهتر است با این شرایط دولت خانه نسازد و زمین و تسهیلات را در اختیار مردم قرار دهد تا مردم خودشان خانه بسازند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: از رئیس کمیسیون عمران مجلس درخواست می‌کنم درباره وضعیت مسکن گزارشی را تهیه کنند تا در جلسه نظارتی مجلس قرائت شود. در این گزارش به نوع قراردادهای ساخت مسکن هم پرداخته شود، چرا که این قراردادها باید منطبق با قانون جهش تولید مسکن باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1062092