westpoint
19 بهمن 1401 - 13:43

دولت با سیاست تولید انبوه مسکن به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌ها است

زنجان-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: دولت با سیاست تولید انبوه مسکن در قالب نهضت ملی مسکن به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل رفیعی، ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های راه و مسکن استان زنجان اظهار کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی با احیای اسلام سیاسی در عصر حاضر در میان مردم ایران و همه ملت‌های مسلمان و همه مستضعفان جهان روحیه خودباوری را زنده کردند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ جهان محسوب می‌شود، ابراز کرد: همین امر موجب ایجاد تحولات بسیاری در سراسر جهان شد و رهبر کبیر انقلاب عزمتندانه کشور ایران و امت اسلام را هدایت کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به وقایع انقلاب اسلامی یادآور شد: بیعت همافران غیور ارتش با امام راحل در ۱۹ بهمن ۵۷ آخرین تیر بر پیکر نیمه جان طاغوت زد و تحولات سرعت گرفت و منجر به پیروزی انقلاب شد.

وی بیان کرد: خودباوری ،عزت و استقلالی که نصیب ملت ایران شد و در سطح بین‌الملل با توجه به انتشار روح انقلاب، بدون اراده مستقیمی سراسر جهان را در بر گرفت، تحولات را در منطقه رقم زد.

رفیعی تصریح کرد: در داخل کشور هم رویکردهای خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی و توجه ویژه به اقشار محروم اولویت پیدا کرد؛ چراکه محرومان در ایجاد انقلاب نقش مهم داشتند و در همه عرصه‌ها حامی انقلاب اسلامی بودند.

وی ادامه داد: حضور مردم در کنار ایدئولوژی اسلام و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) سبب تکامل این زنجیره شد و کماکان در استمرار این نظام به واسطه پشتیبانی مردم تحقق یافته و شاهد جان‌فشانی مردم و دفاع جانانه از دستاوردهایی انقلاب هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان راه و مسکن را یکی از مولفه‌های مهم اقتصاد کشور خواند و گفت: دولت هم برای این حوزه برنامه‌های مختلف در نظر گرفته است، اگرچه کمبودها، نواقص و عقب‌ماندگی‌هایی نیز داریم.

وی خاطرنشان کرد: کمبود یا فرسودگی ناوگان حمل و نقل ، افزایش قیمت در مسکن و مسائلی از این دست از مشکلات حوزه حمل و نقل و مسکن به‌شمار می‌رود و به دلیل نبود سیاست‌های دولت در بخش مسکن چند سالی را در این حوزه از دست داده بودیم و عوارض آن را در جامعه دیدیم.

رفیعی با اشاره به اینکه دولت با سیاست تولید انبوه مسکن در قالب نهضت ملی مسکن به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌ها است، بیان کرد: افزایش سقف پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی و شهری در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه زنجان در حوزه نهضت اقدام ملی مسکن و پیشرفت طرح‌ها رتبه دوم کشور را دارد، یادآور شد: در احداث مسکن مهر هم رتبه برتر را داشتیم و تجارب آن برای ادامه مسیر موثر بود و اکنون نیز تلاش می‌شود تا پروژه‌ها با حداقل هزینه برای متقاضیان باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان حوزه توسعه، ترمیم، نوسازی و تامین امنیت راه‌ها را از موضوعات مهم در توسعه استان دانست و افزود: باید با اصلاحات لازم امنیت راه‌ها را ارتقا بخشیم.

وی با اشاره به اینکه با نگاه عدالت‌محور و تولیدمحور به حوزه روستایی توجه ویژه‌ای شده است، ابراز کرد: به صورت میانگین از ابتدای انقلاب هر سال شاهد احداث ۹۰ کیلومتر راه روستایی بودیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027607